שף בועז צאירי

המידע זה נלקח מאתר "שפים בישראל " ונערך מחדש על ידי.

שף בועז צאירי הוא ללא עוררין מאסטר בכל הקשור למטבח היפני , הסדנאות של בועז זכו לשם בכל רחבי הארץ הן בקרב חובבי האוכל היפני והן בקרב אנשי המקצוע שצמאים להעמיק בידע שאין לרבים בארצינו הקטנה.

כאשר שף בועז צאירי פתח את מסעדת סאקורה בירושלים, היו שאמרו שזה מהלך שנועד לכישלון. המטבח היפני היה עדיין היה זר בארץ, בעיני רבים מוזר, והסועדים בהתחלה אכן מיעטו להגיע. כשחבריו הגיעו לחנוך את המסעדה החדשה, ביקש מהם צאירי לשבת בשולחנות החיצוניים, כדי שהעוברים והשבים יראו שהמסעדה מלאה וייכנסו גם הם המסעדה של בועז פעלה שנים רבות כאשר כולם הסכימו שאין שני לה.

תחילת דרכו של בועז צאירי

ואיך הכל התחיל? בלימודי גיאוגרפיה. שף בועז צאירי הגיע לקנדה במסגרת לימודי הגיאוגרפיה שלו, שם עבד בשמורת אינדיאנים ותיווך בין משלחות של יפנים שהגיעו לשמורה לבין האינדיאנים, תושביה. בעקבות משימת התיווך התאהב צאירי לא רק ביפנים ובמטבח המרתק שלהם אלא גם באשתו, קיוקו, איתה חזר לארץ ופתח את סאקורה.

גידולים, וטופו ועוד…

בנוסף לכל הפעילות שבא מתעסק בועז, הוא  מחזיק חווה לגידול אצות במכמורת, בה הוא מגדל את האצות לשימוש במטבחים אקזוטיים בארץ, ויחד איתם גם קיפודי ים ושאר גידולים אקזוטיים. הטריות והאיכות של חומרי הגלם הם עבור צאירי דבר שבעניינו אין פשרות, והגידול העצמי מבטיח לו חומרים טריים במקום תהליך ארוך של ייבוא מיפן.כמו כן בועז מפתח טופו,איטריות ראמן וידו עוד נטויה..