שף קונדיטור -ליאור שטייגמן

המידע בדף זה נלקח מדף הבית של בית הספר לבישול וקונדיטוריה – דנון.

היכולת לעמוד בלב הקונדיטוריה, לעצור לרגע, להתנתק לשבריר שנייה, לקחת נשימה עמוקה ו…לדמיין משהו חדש מפתיע, אחר – זו היכולת שאנחנו מנסים להעניק לתלמידים שלנו"

התקשורת העולמית מפרגנת – המגזין הספרדי so good הציב אותו בשורה הראשונה של הקונידטורים העולמיים,
הוא מביא טעם חדש לקונדיטוריה הישראלית ומלהטט בקונדיטוריה הקלאסית והמודרנית. עבד לצידו של המגה קונדיטור כריסטוף מישלאק בצרפת, הכשיר שורה ארוכה של שפים צעירים וכישרוניים וכיום הוא מי שעומד מאחורי מגמת הקונדיטוריה בדנון – זהו ליאור שטייגמן.

מרמת השרון ועד מישלאק – הוא התחיל את דרכו ברביבה וסילייה לצידה של רביבה אפל האגדית. העבודה לצידה של רביבה פיתחה אצל ליאור את הכמיהה להתנסות בצרפת. לאחר שלוש שנים מוצלחות עלה השף שטייגמן על המטוס בדרכו לצרפת אל האתגר הבא: גדול הקונדיטורים של צרפת – כריסטוף מישלאק הנודע.

הפרקציוניזם הצרפתי – לצד מישלאק וכמה מגדולי השמות בבירת הקונדיטוריות העולמית למד את תורת הקונדיטוריה הצרפתית ופיתוח מחדש את סגנונו הייחודי. במהרה חדרו הסגנון, המקצוענות והפרפקציוניזם הצרפתי לעורקיו של השף שטייגמן והוא הפכם לשלו.

מתחבר לדור הצעיר – שטייגמן חזר לישראל וכבר למעלה מעשור אחראי להכשרתם של דורות של קונדיטורים צעירים. בשנים האחרונות חוקר שטייגמן גם את מחוזות הטעם והטכנולוגיה המהווים בסיס איתן ליצירתו האישית ולגישתו הפדגוגית.