שף שחר דבח

המידע לקוח מדף הבית שך שף שחר ד

שף שחר דבח במסגרת כל עיסוקיו מרצה , מורה וכל מה שקשור למטבח פרוגרסיבי מלמד בקורס הפרופשונל של בית הספר דן גורמה תחת ניהולו של מיכאל כץ .

היי לכם שמי שחר דבח, שף מולקולרי בעל קרוב ל 10 שנות נסיון. מרצה לבישול מולקולרי בארץ ובעולם רבים זוכרים אותי מתוכנית הריאלטי " משחקי השף עונה 2" כפרופסור המטורף שמבשל מולקולרי.

תמיד עבדתי במקומות של אוכל, אך הצעד המשמעותי הראשון היה בגיל 21, אחרי שירות קבע בגדוד שמשון, נכנסתי כשותף למסעדת רשל'ה בירושלים ביחד עם דודתי המקסימה רחל דבח, מסעדה חלבית מעולה במרכז העיר. מעטים האנשים שיצא להם בגיל כה צעיר לפתוח מקום וחוץ מלבשל גם לנהל אותו.

תמיד שואלים אותי מה הם הזכרונות שלך מהבישול בבית, מה היית אוהב לבשל?

אימי תמיד אומרת לי ולכולם שהיא זוכרת אותי בגיל ארבע עולה על כיסא במטבח של סבתא ועושה את עצמי מבשל כשגדלתי וחשבתי על זה לעומק איזה ילד קטן לא עולה על השיש ועושה "כאילו" אבל אני אשאיר את זה ככה: אמא תמיד צודקת. האוכל אצלנו מיוחד, אני מצרי משני הצדדים אז אין כמה סוגים של תבשילים, אוכל מצרי-מצרי (מלוחייה, קושארי, מטפונה, קוסה מחשי, ועוד דברים מדהימים.

בשנת 2008 התחלתי לעבוד במסעדת רשל'ה כשנה בשותפות עם דודתי ולמדתי הרבה על אוכל חלבי, ניהול, תקשורת עם עובדים ועוד. אבל אחרי תקופה מסויימת היה לי חסר משהו – הלחץ, הלעבוד במסעדה לא כשרה, לעבוד עם עוד אנשים. במהלך שהותי ברשל'ה התחלתי את לימודי המקצועיים במכללת הדסה בירושלים, ואז החלטתי לפתוח את טנגו – חברה לארוחות מולקולאריות זוגיות בבית הלקוח זה היה טירוף – בגיל 22 הייתי גם שותף במסעדה, גם למדתי סיווג מקצועי והייתי הבעלים של  חברה לארוחות זוגיות, בהמשך עבדתי תקופה ארוכה ונפלאה במסעדת מסה כשנתיים לאחר מכן טסתי לעבוד במסעדה מס 1 בעולם מסעדת  NOMA שבדנמרק. הייתי הישראלי הראשון שעבד במסעדה הכי טובה בעולם,הגעתי אליה שהייתה במקום השלישי ותוך כדי עבודה קבלנו את " תואר המסעדה הטובה ביותר בעולם" כן כן גאווה ישראלית. חזרתי ארצה וירדתי למצפה רמון למלון הבוטיק CHEZ EUGENE המלון האקסקלוסיבי שבדרום, בלי להרגיש חלפו 3 שנים, בשנת 2011 פתחתי את החנות הראשונה בארץ לבישול מולקולרי בירושלים. לאחר מכן קיבלתי על עצמי את תפקיד שף הרשת של רשת לגעת באוכל את תפקיד זה עשיתי כשנתיים שלאחר מכן עברתי לפושון תל אביב כשנה בתור מנהל פס. תפקידי האחרון היה השף של מסעדת באקפיקו בנווה צדק מן סגירת  מעגל במסעדות איטלקיות.

ומה היום???

כיום אני הבעלים של המותג הקולינרי CHEFS  הנותנת פתרונות לכל מי שמתעניין בבישול מתקדם ופרוגרסיבי . כל מה שאתם צריכים על מנת להתחיל לבשל אוכל מולקולרי,  מענה לקהל לקוחות עצום, מזוגות, סטודנטים לבישול, מכללות, חברות הייטק, מסעדות , בתי מלון ועוד. חוץ מזה יש לי כמה פרוייקטים מעניינים שאני עובד עליהם תוכלו לקרוא עליהם בהרחבה בקטגוריות המיוחדות באתר, ספר הילדים הראשון שליארוחה מהעתידמופע הילדים "שחר ופיץ" ומופע הסטנד אפ הקולינריהראשון מסוגו " זו לא קציפה זה לוטה"

באהבה,

שף שחר דבח